"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Ze szkoły wojennej życia. Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym.
Fryderyk Nietzsche

21. September 2017, 16:15

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Warsztaty teatralne "Teatru w drodze"

Warsztaty teatralne "Teatru w drodze" Drukuj Poleć znajomemu
10.02.2017.

warteatr_07 lutego 2014r. w szkolnej czytelni odbyły się warsztaty teatralne dla uczniów klas IV – VI. Zajęcia prowadziły panie aktorki z „Teatru w drodze”. Uczestnicy warsztatów ujrzeli kilka krótkich inscenizacji opartych na znanych utworach polskich autorów.

Scenki te posłużyły do omówienia roli rekwizytów w pracy na scenie. Pani Ania i pani Joasia pobudziły wyobraźnię dzieci do tego stopnia, że z łatwością widziały w zielonym baloniku żabę, a w parasolu trąbę słonia. Uczniowie mieli też okazję samodzielnie wystąpić na scenie i wykonać powierzone im zadanie aktorskie m.in. utulić do snu dziecko, które było zwiniętym szalem albo pokazać różne emocje poprzez odpowiednią mimikę twarzy i ruchy wachlarza.

Zajęcia zorganizowała pani Barbara Godlewska, a odbyły się one w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego. Warsztaty w ciekawy sposób uzupełniły wiedzę uczniów  z zakresu edukacji teatralnej i pozwoliły bliżej przyjrzeć się technikom inscenizacyjnym stosowanym na scenie.
warteatr_1 warteatr_2 warteatr_3 warteatr_4
warteatr_5 warteatr_6 warteatr_7 warteatr_8
warteatr_9 warteatr_10 warteatr_11 warteatr_12
warteatr_13 warteatr_14 warteatr_15 warteatr_16