SPACER EKOLOGICZNY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

W poniedziałek 22 kwietnia 2024 r. klasy 2 c i 2 d uczestniczyły w Spacerze Ekologicznym z okazji obchodów Dnia Ziemi w Parku Krajobrazowym „Chełmy”.

Spacer rozpoczął się spotkaniem  na terenie CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu. W sali muzealnej uczniowie dowiedzieli się od przewodnika-edukatora, jakie walory przyrodnicze występują w tutejszym parku krajobrazowym.

Następnie wyruszyli w teren ścieżką dydaktyczną „Wąwóz Myśliborski koło Jawora”. Dzieci podczas przemarszu rozwiązywały zadania i zagadki o tematyce ekologicznej zgodne z aktualnym hasłem przewodnim Światowego Dnia Ziemi 2024 roku – „Planeta kontra plastik”.

Dziękujemy bardzo pani prowadzącej za ogrom przekazanej wiedzy, zaangażowanie i pasję.