PIERWSZA POMOC Z MISTRZEM ŚWIATA

Bardzo ciekawe i potrzebne zajęcia mieli okazję odbyć uczniowie klasy VII b. Celem profesjonalnego szkolenia było przypomnienie sobie  wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do samodzielnego udzielania pomocy. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo zareagować w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia. Nauczyli się   właściwie ocenić sytuację, efektywnie wezwać pomoc, w sytuacjach nagłych, bezpiecznie i samodzielnie zastosować zabiegi ratujące życie. Przede wszystkim zaś zyskali przekonanie, że ich chęć właściwego reagowania może uratować życie potrzebującemu człowiekowi i odwagę, żeby   robić to skutecznie.

Szkolenie na najwyższym poziomie  prowadził pan Bartłomiej Tursa – Członek Zarządu Stowarzyszenia HDK „Maltański Legion’’, realizującego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży naszego regionu; w strukturach KGHM S.A. pan Bartłomiej to ratownik górniczy w kopalni ZG Lubin, członek Specjalistycznej Służby Ratowniczej z wykorzystaniem technik alpinistycznych, a także drużynowy mistrz świata w ratownictwie linowym w Kanadzie w 2016 roku, członek Specjalistycznej Służby Wsparcia Medycznego- drużynowy wicemistrz Polski w KPP, Barczewo 2017 roku.

Ponieważ zajęcia odbywały się w Tłusty Czwartek, wszyscy z chęcią częstowali się przepysznymi pączkami. Uczniom klasy VII b udało się tego dnia połączyć przyjemne z pożytecznym. Zajęcia dla swoich uczniów zorganizowała wychowawczyni p. A. Biernat.