DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „DZIECIOPIEWY 2024”

Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy od wielu lat organizuje Dolnośląski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Dzieciopiewy”. Celem festiwalu jest prezentacja umiejętności wokalnych dzieci oraz popularyzacja repertuaru dziecięcego i promowanie dziecięcej kultury muzycznej. Jury w swych ocenach bierze pod uwagę:
-dobór repertuaru,
-umiejętności wokalne wykonawcy,
-interpretację wykonywanych piosenek,
-stopień trudności wykonywanych utworów,
-ogólne wrażenie artystyczne.

W tym roku zaprezentowało się aż 34 młodych zdolnych wokalistów z całego regionu – szkoły podstawowe, a także profesjonalne instytucje artystyczne.

Na tym prestiżowym festiwalu nie mogło zabraknąć naszych szkolnych słowików – Hani Bożyczko z klasy IV A oraz Mai Skrzątek z klasy IV C.

Obie dziewczynki zaprezentowały bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych oraz piękną interpretację wykonanych piosenek. Doceniło to szanowne jury, nagradzając je zasłużonym WYRÓŻNIENIEM.

Obu dziewczynkom oraz ich trenerce wokalnej pani Joannie Starzyńskiej ślemy wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!