WYCIECZKA DO NARODOWEGO FORUM MUZYKI WE WROCŁAWIU

5 lutego 2024 r.  klasy III „D” i IV „C” pojechały na wycieczkę do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych oraz poznanie przebojowych piosenek z serii filmów dla dzieci z udziałem pana Kleksa w aranżacjach symfonicznych.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w koncercie pt: „Witajcie w naszej bajce” z udziałem Chóru Chłopięcego, Chóru Dziewczęcego i Zespołu Wokalnego „Rondo” z towarzyszeniem NFM Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja do poznanie jednego z największych obiektów koncertowych w Europie i wysłuchania muzyki na żywo.

Profesor Ambroży Kleks przekazał dzieciom informacje dotyczące pracy dyrygenta, nauki emisji głosu, przedstawił także poszczególne grupy instrumentów wchodzących w skład orkiestry oraz podział chóru na głosy. To była wyjątkowa lekcja muzyki w Filharmonii Wrocławskiej.