WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 5C DO LEGNICY

W czwartek 4 kwietnia uczniowie klasy 5c wraz z Panią Pauliną Horbal- Zdebiak oraz Panią Aleksandrą Kryś wybrali się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl pt.: „Golec”. Jest to bajka o mało znanym stworzeniu, golcu piaskowym, afrykańskim gryzoniu. Bohater tej opowieści ma marzenia, chce się uczyć i podróżować. Uczniowie wyszli ze spektaklu nie tylko z balonami, lecz także z refleksją, że każdy może zostać, kim chce, a nawet te cechy, które uważamy niekiedy za wady, mogą okazać się mocnymi stronami.

Nie zabrakło również czasu na spacer po rynku w Legnicy i na przekąskę w pobliskiej galerii. W drodze do teatru Pani Paulina opowiedziała dzieciom krótką historię zabytków miasta. Uczniowie mogli podziwiać m. in. Zamek Piastów wybudowany w XIII wieku oraz Legnicką Katedrę, a także zajrzeć do Studni Zakochanych z XVII wieku. Co ciekawe odkryto ją dopiero w 2009 roku i odbudowano.

Cały wyjazd zwieńczony został dodatkową atrakcją, jaką była podróż pociągiem, bo właśnie tak grupa dotarła na miejsce. Dzieci wróciły zadowolone, zatem wyjazd zaliczamy do udanych!