MISTRZOSTWA POWIATU LUBIŃSKIEGO W BADMINTONIE

W dniach 23 i 30 października 2023 r. rozegrane zostały mistrzostwa powiatu lubińskiego dziewcząt i chłopców w badmintonie. Gospodarzem zawodów była Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: – Igrzyska Dzieci (uczniowie urodzeni w r. 2011 i młodsi), – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (uczniowie urodzeni w r. 2009 i 2010).

Nasi reprezentanci pomimo krótkiego okresu przygotowawczego spisali się naprawdę dobrze. W Igrzyskach Dzieci dziewczęta w składzie: Monika Blicharska, Urszula Waszkiewicz, Wiktoria Półchłopek i Urszula Blicharska  zostały mistrzyniami powiatu, a ich koledzy: Antoni Woroniecki, Adam Szabelski, Mateusz Jadachowski i Jakub Jończyk zajęli drugie miejsce. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli srebrne medale, a wystąpili w składach: Nela Fuławka, Marta Tymosiak i Julia Marciniak oraz Maciej Pietrzak, Maciej Rudnicki i Miłosz Niewadzi.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za piękna postawę uczniowską i sportową!

Drużyny do zawodów przygotowali: p. Andrzej Szyposz, p. Karolina Łapot i  p. Marek Stolarczyk.