SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,

wakacje właśnie dobiegły końca i rozpoczął się nowy rok szkolny. Mam nadzieję, że będzie on pełen przyjaznych, wspaniałych kontaktów z kolegami i koleżankami, ale również owocnej pracy pod okiem nauczycieli. Liczę na to, że ten rok choć pełen wyzwań, przyniesie Wam mnóstwo satysfakcji i będzie nowym początkiem fascynującej przygody, jaką jest dorastanie, i zdobywanie wiedzy.

Wierzę, że szkoła może być Waszym drugim domem, w którym kształtować się będą Wasze charaktery, wiedza i nowe umiejętności. Nasza szkoła to także miejsce, gdzie bardzo poważnie traktuje się prawa człowieka, a także prawa dziecka i prawa ucznia. Życzę Wam, abyście czuli, że Wasze prawa są zawsze przestrzegane. Jako Rzecznik Praw Ucznia jestem do Waszej dyspozycji w sytuacjach, w których będziecie szukać pomocy i wsparcia, gdy będziecie czuć, że Wasze prawa nie są respektowane. Dołożę wszelkich starań, aby znaleźć kompromis i rozwiązanie Waszych problemów. Pamiętajcie,  że atmosfera w szkole w dużej mierze  zależy również od Was, a oprócz praw macie także obowiązki. Dobrze i twórczo wykorzystajmy wspólnie  każdy dzień w szkole!

Zapraszam w każdy poniedziałek o godzinie 11:30 do gabinetu na I piętrze naprzeciwko sali 103.

Serdecznie pozdrawiam
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia
Aneta Biernat

Prawa ucznia określone są w następujących dokumentach:
-Konwencja o Prawach Dziecka, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych z dn. 20 listopada 1989 roku, ratyfikowana przez Polskę  dn. 30 kwietnia 1991 roku ( Dz. U. Nr 120 poz. 526, 527),

-Ustawa o systemie Oświaty z dn.18 lutego 1991 roku ( Dz. U. Nr 95 poz. 452 z późniejszymi zmianami).

WAŻNE TELEFONY:
116-111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez
Fundację Dzieci Niczyje
poniedziałek- niedziela 12:00- 20:00

116-123- poradnia telefoniczna dla osób w kryzysie
codziennie 14:00- 22:00

0 800 12  12 12- Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
poniedziałek- piątek 8:15- 20:00

22 696 55 50- telefon informacyjno- interwencyjny Rzecznika Praw Dziecka

0 800 120 002- „Niebieska linia”- przemoc w rodzinie

0 800 100 100„Helpline” – pomoc młodym Internautom w sytuacjach zagrożenia w Internecie  oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych.

Polecane artykuły