ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

We wtorek 4 października 2022 r. odbyły się w Naszej Szkole uroczyste obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT. Impreza obejmowała klasy I-III.

Przebieg święta był wieloetapowy, jego rangę uświetnili wspaniali goście: wieloletni przyjaciel szkoły – leśniczy – p. Marcin Duszyński i oddana zwierzętom założycielka Schroniska dla Zwierząt TARA, p. Scarlett.

Obchody otwierał spektakl teatralny w wykonaniu uczniów różnych klas, którzy fantastycznie i z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Wykonawcy zostali nagrodzeni przez widzów rzęsistymi oklaskami. Potem znany wszystkim przyjaciel dzieci – p. Marcin Duszyński odebrał od uczniów klas pierwszych uroczystą przysięgę, po której stali się godnymi członkami Szkolnego Koła Przyjaciół Lasu. Byli bardzo dumni i przejęci powagą chwili. Zobowiązali się do dbałości o lasy i poszanowanie roślin i zwierząt w nim żyjących.

Następnie p. Scarlett, złożyła naszym małym wolontariuszom podziękowania za ich wielkie serca i ofiarny udział w zbiórce karmy dla psów i kotów. Wszyscy uczniowie SP8 są honorowymi i faktycznymi opiekunami koni żyjących w TARZE. Często je odwiedzają i wspierają zbiórką pieniędzy oraz prawdziwą miłością.

Przy tej okazji, wszystkim uczniom, rodzicom za wielkie serca i wsparcie zbiórki serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content