PREMIEROWE WYDANIE ÓSEMKI TV

W tym tygodniu uruchomiliśmy na serwisie You Tube nasz kanał Ósemka TV – SP 8 Lubin. Po wielu tygodniach wytężonej pracy szkolni redaktorzy pod opieką pani Barbary Godlewskiej przygotowali pierwsze wydanie wiadomości, które można obejrzeć tutaj lub na górze strony w zakładce ÓSEMKA TV.

Szkolna telewizja to jeden z wielu nowatorskich pomysłów pana dyrektora Chrystiana Halicza, którego działania zmierzają do tego, by nasza szkoła dynamicznie się rozwijała i była coraz bardziej nowoczesna. Ten niełatwy medialny projekt udało się zrealizować dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Godlewskiej i szóstoklasistów tworzących zespół redakcyjny. Do grona młodych dziennikarzy należą: Paweł Niklasz, Aniela Wróblewska, Natalia Tkacz, Maja Nowak oraz Michał Kamecki i Piotr Kuta. W projekcie został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Po opublikowaniu pierwszych wiadomości redakcja planuje oczywiście kolejne wydania. Ósemka TV zamierza na dobre zagościć w życiu szkoły i rzetelnie je dokumentować na miarę XXI wieku.