LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej o programie:
https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2
https://www.gov.pl/web/laboratoria
Komunikat prasowy o Laboriatoriach Przyszłości


Nowe wyposażenie pracowni komputerowych

Nasza szkoła otrzymała nowy sprzęt edukacyjny w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości o wartości 197 700 zł. 

Są to: roboty edukacyjne, google VR, drukarka 3D, drony, zestawy do nauki robotyki i inne elementy wyposażenia sal komputerowych. 

Zakupione  wyposażenie będzie potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz technologii i inżynierii, a także stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy.

Cieszymy się, że baza edukacyjna szkoły stale jest unowocześniana i wzbogacana.


Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

-biologia,
-edukacja wczesnoszkolna,
-informatyka,
-biologia,
-edukacja wczesnoszkolna,
-geografia,
-edukacja wczesnoszkolna,
-informatyka,
-inne zajęcia.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content