LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – OKULARY VR

Klasa III a miała po raz pierwszy okazję zapoznać się z możliwościami okularów VR zakupionych do szkoły w ramach akcji Laboratoria Przyszłości. Po przeszkoleniu z obsługi sprzętu uczniowie zapoznawali się z przykładowymi projektami z różnych obszarów edukacji: przyrody i sztuki. Zapoznawali się z możliwościami VR wspomaganymi technologią ARC – rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki okularom VR przed uczniami otwierają się zupełnie inne możliwości. Dzieci zakładając te okulary przenoszą się na drugi koniec świata – mogą znaleźć się w Afryce, oglądają żyrafy z bliska, mogą walczyć ze swoim strachem i stresem próbując przejść, np. mostem zwodzonym. Dzieci mogą także relaksować się pływając z rybami w oceanie. Bardzo się cieszymy, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów.