DORADZTWO ZAWODOWE

Doradztwo zawodowe prowadzone w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie polega na realizacji działań w celu wspierania uczniów w procesie rozpoznawania zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz przygotowania do wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu, które prowadzą do podejmowania świadomych decyzji edukacyjnych i zawodowych przez uczniów.

Zachęcam Was drodzy uczniowie do korzystania z zakładki „Doradztwo zawodowe”, która jest odpowiedzią na Wasze zapotrzebowanie w zakresie informacji zawodowej. Co tydzień będą umieszczane nowe materiały, w tym oferty ze szkół ponadpodstawowych z powiatu lubińskiego.

Zakładka „Doradztwo zawodowe” dedykowana jest również rodzicom. Znajdziecie w niej Państwo wiele przydatnych informacji i linków, które można wykorzystać w rozmowie o przyszłości zawodowej ze swoimi dziećmi.

Na Facebooku powstała również grupa pn. „SP 8 Lubin – Doradztwo zawodowe_2021/2022. Zachęcam do dołączenia.

Chrystian Halicz- nauczyciel doradca zawodowy

Bieżące informacje:

-Artykuł o elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych z linkiem do rejestracji zobacz

-Ścieżki kształcenia w formacie pdf zobacz
-Zasady punktacji w rekrutacji w formacie pdf zobacz
-Jak wybrać szkołę po podstawówce (źródło: cdzdm Poznań)? Zobacz film

-Terminarz rekrutacji zasadniczej w formacie pdf zobacz
-Liceum ogólnokształcące: wszystko, co warto wiedzieć o liceum, czego się nauczysz, co po nim robić (źródło: cdzdm Poznań)? Zobacz film
-Technikum: czego można nauczyć się w technikum, co po nim robić i dla kogo jest ono dobrym wyborem (źródło: cdzdm Poznań)?
Zobacz film
-Szkoła branżowa: jakich zawodów można uczyć się w szkole branżowej i co po niej można po niej robić (źródło: cdzdm Poznań)? Zobacz film

.