IV EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

Nasza szkoła przystąpiła do IV edycji programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”. Tegoroczna edycja programu kładzie szczególny nacisk na edukację w sferze ochrony danych osobowych w nauczaniu zdalnym oraz pracy zdalnej. Nowa edycja programu podobnie jak poprzednia, skierowana jest do uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska oraz rodziców i wszystkich innych osób, które podczas nauki i pracy zdalnej korzystają ze sprzętu, urządzeń i połączeń w systemach teleinformatycznych.

Organizatorem programu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Program realizowany jest przez Wydział Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przy współpracy służb państwowych i miejskich związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa. Nasza szkoła opracowała projekt edukacyjny, który obejmie szereg zajęć edukacyjnych, konkursów, warsztatów, spotkań, spotkań online, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci.

Realizację programu koordynuje zespół w składzie: p. Kamila Borowiec, p. Chrystian Halicz, p. Magdalena Grabowiecka.

Spot programu Bezpieczny Dolnoślązak: CHROŃ SWOJE DANE PODCZAS PRACY I NAUKI ZDALNEJ zobacz

.