"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć.
Johann Wolfgang Goethe

21. September 2017, 16:16

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Konichiwa Sanden - czyli klasa Ia w japońskiej fabryce

Konichiwa Sanden - czyli klasa Ia w japońskiej fabryce Drukuj Poleć znajomemu
12.10.2016.

ttt3 października 2016r.  uczniowie klasy Ia pojechali do „Sanden” – spółki wchodzącej w skład  japońskiej Korporacji Sanden – wiodącego  światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych.

Co przede wszystkim chcieli tam zobaczyć? Roboty w procesie produkcji. I udało się - całą trasę przeszliśmy z otwartymi za zdziwienia oczami. Ale imponowały nie tylko roboty, ale też umiejętności ludzkie – na przykład bardzo precyzyjne przenoszenie ciężarów aż pod sufit przy pomocy specjalnych podnośników. To dopiero sztuka!!!

Była też okazja do zważanie wszystkich dzieci - cała klasa Ia waży 457 kg. Czy to dużo?

Specjalny robot treningowy wydrukował dzieciakom obrazki z misiem. Zabawnie było patrzeć, jak nawet rysowanie obrazków można zrobotyzować.

Pierwszoklasiści zaliczyli też podstawy nauki języka japońskiego a na koniec otrzymali prezenty, które są nie tylko pamiątką, ale też ćwiczą umysł i ręce.

Bardzo dziękujemy Spółce Sanden za to, że mogliśmy zobaczyć, jak pracują ludzie i jak wyglądają roboty w produkcji. Bardzo nam się podobało – podsumowały wycieczkę dzieci.

Arigatou Sanden!

jap jap_1 jap_2 jap_3
jap_4 jap_5 jap_6 jap_7
jap_8 jap_9 jap_10 jap_11