OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Autorzy graffiti przemycają talenty, których szkoła nie zdołała wybić.
Lidia Jasińska

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
23. September 2017, 12:51
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
271 dni
20 godzin
8 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow TPD i szkolny wolontariat: wrzesień 2016

 foto

TPD i szkolny wolontariat: wrzesień 2016 Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
04.10.2016.
tpd_18Od początku września 2016r. w szkole bardzo aktywnie rozpoczęło działalność koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i szkolny wolontariat.


W ramach całorocznego konkursu na najaktywniejsze koło TPD w Powiecie Lubińskim wspieramy działalność statutową Okręgowego Oddziału TPD w Legnicy, a w tym działalność na rzecz dzieci:
-
przygotowaliśmy salę i poczęstunek na naradę szkoleniowo-informacyjnej dla przewodniczących kół TPD z Oddz. Powiatu Lubińskiego, która za zgodą Pani Dyrektor kolejny raz odbyła się w naszej szkole.
-Przewodnicząca przygotowała prezentację z działalności koła na tablicy z 68 zdjęciami.
-Przewodnicząca i wolontariusze otrzymali zaproszenie i wzięli udział w Inauguracji Obchodów Roku Wolontariatu w Środowisku Oświatowym w Legnicy, podczas której, min. zabrała głos p. Ela Michalak prezentując aktywną działalność wolontarystyczną w naszej szkole.

Zorganizowaliśmy już kilka akcji na rzecz TPD:
-„Akcja baterie”. Zbiórka zużytych baterii, z których zyski przeznaczane są na cele statutowe TPD w Legnicy. Podczas zebrania przekazaliśmy już Panu Prezesowi O/Okręgowego TPD w Legnicy pięciolitrową bańkę wypełnioną bateriami.
-„Sprzedaż wartościowych nalepek”. Otrzymaliśmy wartościowe nalepki z okręgowego oddziału, które wolontariusze sprzedają, a zyski przekazujemy do oddziału w Legnicy.
-„Pomożemy jak umiemy i możemy”. To całoroczna akcja, podczas której zbieramy, segregujemy i przekazujemy potrzebującym z banku informacji, ubogim dzieciom i wielodzietnym rodzinom wszystko to, co jest im potrzebne, a my możemy pozyskać od naszych darczyńców w danej chwili. Jest to odzież, obuwie, zabawki, bajki, gry planszowe, żywność długoterminowa itp. Część z tych rzeczy przekazaliśmy na ręce P. Prezesa z TPD w Legnicy, a część przeznaczone jest dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej szkoły.

W ramach działalności wolontariatu braliśmy udział, bądź byliśmy organizatorami jeszcze innych działań. Były to:
-Zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem”. Udział naszych wolontariuszy z TPD wraz z opiekunem w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej, w ramach projektu Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem”. Akcja przeznaczona jest na rzecz Fundacji, im. Brata Alberta WTZ „Przytulisko” oraz Świetlicy Terapeutycznej w Lubinie. Akcja trwała przez dwa dni: w weekend 23-24 września w supermarkecie Kaufland. Zebrano ponad 300 kg żywności.
-„Zbiórka karmy dla zwierząt”. Pracownicy z „Przytuliska” zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w dokarmianiu ich zwierząt – trzech kotków i trzech piesków. Od razu zakupiliśmy karmę i mamy nadzieję, ze jeszcze uda nam się ich wesprzeć przy wsparciu dzieci i ludzi dobrego serca.
-„Na pomoc Hospicjum Dziecięcemu we Wrocławiu”. Na kolejny rok szkolny 2016/17 podpisaliśmy porozumienie z Wrocławską Fundacją Hospicjum dla Dzieci i kolejny raz bierzemy udział w akcji „Zbiórka nakrętek” na rzecz chorych dzieci przebywającym we wrocławskim hospicjum. Przekazaliśmy już 5 dużych worków do lubińskiego hospicjum, które przekazane będą do Wrocławia. Dzięki hojności naszych dzieci i ich rodziców planujemy systematycznie dostarczać zebrane nakrętki.
-Pomoc dla Dawida i Daniela. Pomagamy również dwóm chłopcom z porażeniem mózgowym z wrocławskiego domowego hospicjum, którzy wraz z mamą mieszkają w Lubinie. Opiekun wolontariatu p. Ela Michalak jest w kontakcie z panią Renią - psychologiem w hospicjum, i w miarę możliwości realizujemy niektóre  z ich potrzeb, przy współpracy z wolontariuszami, dziećmi ich rodzicami. W tym roku nasi członkowie z TPD „Patrz Sercem” zadeklarowali się, i przy współpracy ze swoimi podopiecznymi raz w miesiącu przekażą płyn do prania i do płukania tkanin. Dla mamy tych chłopców to ogromna pomoc. W tym miesiącu p. Aneta Biernat ze swoją klasą zrealizowała to zadanie.
-„Środki higieniczne i czystości dla hospicjum”. Jak co roku jesienią i wiosną przekazujemy do hospicjum środki higieniczne i czystości z akcji charytatywnych w naszej szkole. Rozpoczynamy już zbiórkę. Wolontariusze, wraz z p. Elą, przekazali już część tych środków do hospicjum. Akcja trwa do listopada.
-„Dla chorego coś słodkiego”. Kontynuujemy cykliczną akcji na rzecz osób chorych przebywających w hospicjum. Wolontariusze przekazują dwa razy w miesiącu ciasto z domowego wypieku, które przygotowują członkowie TPD, wolontariusze i ich rodzice. Zapraszamy do współpracy.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim tym, którzy nam ufają i pomagają. Nasza szkoła słynie z działalności na rzecz drugiego człowieka dzięki aktywnym działaczom i darczyńcom o cudownym sercu.
tpd_23 tpd_26 tpd_28 tpd_29
więcej zdjęć z działalności TPD i szkolnego wolontariatu we wrześniu 2016r. zobacz 

Zmieniony ( 17.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »