OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym.
Arystoteles

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 23:16
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
9 godzin
43 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wyprawa w Karkonosze klas IIc i IIe

 foto

Wyprawa w Karkonosze klas IIc i IIe Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
31.05.2017.

karkonosze_17 W dniach 22-23 maja 2017r. uczniowie klas IIc i IIe wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę objazdową do Karpacza, Szklarskiej Poręby i Świeradowa Zdroju. Celem naszej podróży było poznanie górskiego krajobrazu Karkonoszy oraz integracja zespołu klasowego.

Rano przywitało nas słońce i już wiedzieliśmy, że to dobry znak na początek naszej wyprawy. Pierwszym punktem  programu była zabawa w Sali Hip-Hop połączona z nauką tańca Zumba i rysowaniem po piasku i mące. Następnie udaliśmy się do Parku Bajek w Karpaczu. Było to fantastyczne miejsce, gdzie nikt nie narzekał na nudę. Oprócz bajkowych chatek, przy których słuchaliśmy nagrań znanych nam bajek, korzystaliśmy z dużego placu zabaw oraz zjeżdżaliśmy z letniego toru na pontonach.

Miasto Karpacz oraz jego historię poznaliśmy dzięki „Express ciuchci”, która zaprosiła nas na przejażdżkę do podnóża Śnieżki. Na koniec dnia zaplanowano największą z atrakcji, mianowicie zakwaterowanie w pokojach i ognisko z pieczeniem kiełbasek! Nadal mieliśmy dużo siły i energii, dlatego bawiliśmy się na placu zabaw naszego ośrodka w Szklarskiej Porębie do późnego wieczora. Taki aktywny wypoczynek bardzo spodobał się wszystkim uczniom.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania „Czarciego Młyna” i udziału w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Każdy z nas miał swój udział w pieczeniu pysznego chleba. Kolejnym punktem programu były zajęcia  w Centrum Edukacyjnym „Izerska Łąka” poświęcone pszczołom i owadom zapylającym. Była to świetna lekcja powtórzeniowa, bowiem całkiem niedawno w szkole rozmawialiśmy na ten temat. Nadal pogoda i humory dopisywały.

Po zajęciach edukacyjnych i kulinarnych przyszedł czas na wymarzone zakupy w Świeradowie Zdroju. Zwiedziliśmy również Leśną Hutę Szkła i obejrzeliśmy pokaz ręcznej produkcji szklanych przedmiotów. To była ciekawa wyprawa, podczas której wiele się nauczyliśmy i świetnie się bawiliśmy.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu z pamiątkami i wspomnieniami.
karkonosze_33 karkonosze_26 k_51 k_53
więcej zdjęć
Zmieniony ( 17.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »