"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym.
Arystoteles

21. September 2017, 23:16

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Wyprawa w Karkonosze klas IIc i IIe

Wyprawa w Karkonosze klas IIc i IIe Drukuj Poleć znajomemu
31.05.2017.

karkonosze_17 W dniach 22-23 maja 2017r. uczniowie klas IIc i IIe wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę objazdową do Karpacza, Szklarskiej Poręby i Świeradowa Zdroju. Celem naszej podróży było poznanie górskiego krajobrazu Karkonoszy oraz integracja zespołu klasowego.

Rano przywitało nas słońce i już wiedzieliśmy, że to dobry znak na początek naszej wyprawy. Pierwszym punktem  programu była zabawa w Sali Hip-Hop połączona z nauką tańca Zumba i rysowaniem po piasku i mące. Następnie udaliśmy się do Parku Bajek w Karpaczu. Było to fantastyczne miejsce, gdzie nikt nie narzekał na nudę. Oprócz bajkowych chatek, przy których słuchaliśmy nagrań znanych nam bajek, korzystaliśmy z dużego placu zabaw oraz zjeżdżaliśmy z letniego toru na pontonach.

Miasto Karpacz oraz jego historię poznaliśmy dzięki „Express ciuchci”, która zaprosiła nas na przejażdżkę do podnóża Śnieżki. Na koniec dnia zaplanowano największą z atrakcji, mianowicie zakwaterowanie w pokojach i ognisko z pieczeniem kiełbasek! Nadal mieliśmy dużo siły i energii, dlatego bawiliśmy się na placu zabaw naszego ośrodka w Szklarskiej Porębie do późnego wieczora. Taki aktywny wypoczynek bardzo spodobał się wszystkim uczniom.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania „Czarciego Młyna” i udziału w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Każdy z nas miał swój udział w pieczeniu pysznego chleba. Kolejnym punktem programu były zajęcia  w Centrum Edukacyjnym „Izerska Łąka” poświęcone pszczołom i owadom zapylającym. Była to świetna lekcja powtórzeniowa, bowiem całkiem niedawno w szkole rozmawialiśmy na ten temat. Nadal pogoda i humory dopisywały.

Po zajęciach edukacyjnych i kulinarnych przyszedł czas na wymarzone zakupy w Świeradowie Zdroju. Zwiedziliśmy również Leśną Hutę Szkła i obejrzeliśmy pokaz ręcznej produkcji szklanych przedmiotów. To była ciekawa wyprawa, podczas której wiele się nauczyliśmy i świetnie się bawiliśmy.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu z pamiątkami i wspomnieniami.
karkonosze_33 karkonosze_26 k_51 k_53
więcej zdjęć
Zmieniony ( 17.07.2017. )