"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

W życiu nie ma nic lepszego, jak rozważny przyjaciel.
Eurypides

21. September 2017, 16:16

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow II. Międzyszkolny Konkurs "Lego Mądra Głowa"

II. Międzyszkolny Konkurs "Lego Mądra Głowa" Drukuj Poleć znajomemu
22.04.2017.
lego21 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się II. Międzyszkolny Konkurs „Lego Mądra Głowa". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II i III lubińskich szkół podstawowych: SP nr 7, Zespół Szkół Społecznych, SP nr 8 oraz SP nr 9.

W jury zasiadła p. Bożena Małek i p. Agnieszka Wantuła - współorganizator konkursu (KLOCKOTEKA).

Ośmioro uczestników zaprezentowało swoje umiejętności w przygotowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 8: p. Jagodę Szumczyk i p. Chrystiana Halicza konkurencjach. W konkursie wykorzystano zestawy
LEGO®EducationWeDo, dzięki którym uczeń dobrze się bawiąc rozwija swoje umiejętności manualne, wyobraźnię, koordynację wzrokową, uczy się dzielenia, współdziałania, kreatywnego myślenia i radzenia sobie z różnymi problemami natury technicznej.

Konkurencje w których zmierzyli się uczestnicy nie były łatwe, zostały podzielone na 5 kategorii, których celem było sprawdzenie wiedzy o klockach Lego®, pomysłowości uczestników, wyobraźni przestrzennej, pamięci, komunikacji, wyglądu i funkcjonalności stworzonych konstrukcji. Przebieg:
1. „Magiczny wazon” - trafne oszacowanie liczby klocków w wazonie.
2. Quiz wiedzy o LEGO®.
3. „Bystre oczko” – odtworzenie modelu z pamięci.

4. Myśl kreatywnie - konkurencja z wykorzystaniem zestawów LEGO® Education WeDo- sprawdzająca kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność pracy w grupie.
5. Robotyka – konkurencja z wykorzystaniem zestawów LEGO®EducationWeDo- zbudowanie, a następnie zaprogramowanie robota, według wytycznych.

Wyniki konkursu:
-I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8,
-II miejsce: Zespół Szkół Społecznych,
-III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7,
-IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9.

Szczególne gratulacje kierujemy do uczniów: Pawła Pachuckiego z klasy IIIb oraz Mateusza Pachuckiego z klasy IIIe z naszej szkoły, którzy tak wspaniale się zaprezentowali i zajęli najwyższe miejsce na podium.

Nagrody w konkursie, które sprawiły wiele radości małym klockomaniakom ufundowało przedsiębiorstwo MPWiK Lubin, Klockoteka oraz Rada Rodziców SP nr 8, za co bardzo dziękujemy.
lego_1 lego_2 lego_3 lego_4
lego_5 lego_6 lego_7 lego_8
lego_9 lego_10 lego_11 lego_12
lego_13 lego_14