"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Mechanika jest rajem nauk matematycznych, gdyż przez nią dochodzi się do owoców matematyki.
Leonardo da Vinci

21. September 2017, 23:23

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Konkurs "Z kulturą mi do twarzy"

Konkurs "Z kulturą mi do twarzy" Drukuj Poleć znajomemu
03.04.2017.

kultur_0 30 marca 2017r. przeprowadzono w naszej szkole konkurs savoir-vivre „Z kulturą mi do twarzy” dla klas 0-II. Konkurs miał na celu propagowanie kulturalnego zachowania wśród uczniów w różnych sytuacjach, uświadamianie celowości dobrego zachowania i stosowania zwrotów grzecznościowych na co dzień.

Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klasy pierwszej wraz z uczniami zerówki z Przedszkola nr 7, a następnie uczniowie klas drugich. Każdą klasę reprezentowała para: dziewczynka i chłopiec.

Dzieci zmierzyły się z wieloma zadaniami i doskonale sobie z nimi poradziły. Odpowiadały na pytania dotyczące zachowania w różnych miejscach. Obejrzały scenki w wykonaniu uczniów kl. III b i oceniały przedstawione w nich zachowanie. Układały zastawę stołową. Składały sobie życzenia urodzinowe. Chłopcy prosili koleżanki do tańca, a następnie razem tańczyli. Przedstawiały, jak zachować się przy stole, w autobusie, w kinie, teatrze, jak zapytać o drogę. Dzieci pokazały, że potrafią używać zwrotów grzecznościowych i zachować się stosownie do sytuacji. Ponadto każda grupa przygotowała wcześniej pracę plastyczną „Mój ubiór świadczy o mnie”.

Wszystkie zadania oceniało jury w składzie p. dyr. Krystyna Filon, p. Barbara Rudnicka, p. Danuta Damrych. Zadanie miało bardzo trudne, gdyż poziom uczestników był wyrównany i bardzo wysoki.

Wśród klas 0–I osiągnięto następujące wyniki:
-I miejsce: klasa Ia i grupa VIII PM 7,
-II miejsce: grupa VI PM 7,
-III miejsce: grupa VII PM 7.
Natomiast wśród klas II:
-I miejsce: klasa IIb,
-II miejsce: klasa IIe,
-III miejsce: klasa IIc,
-wyróżnienia: klasa IId i IIa.

Uczniowie otrzymali dyplomy, upominki i cukierki, które uzbierali jako punkty za konkurencje. Wszystkim gratulujemy znajomości zasad savoir-vivre.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Jolanta Borsuk i p. Elżbieta Adamczyk-Chełpa.
kultura_1 kultura_2 kultura_3 kultura_4
kultura_5 kultura_6 kultura_7 kultura_8
kultura_9 kultura_10 kultura_11 kultura_12
kultura_13 kultura_14 kultura_15 kultura_17