"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
Adam Mickiewicz

21. September 2017, 16:15

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Awans siatkarek do Mistrzostw Dolnego Śląska

Awans siatkarek do Mistrzostw Dolnego Śląska Drukuj Poleć znajomemu
23.03.2017.

medale_strefa22 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w mini piłce siatkowej dziewcząt klas szóstych. Finałowe zawody to już trzeci etap, do którego awansowały nasze siatkarki.

Reprezentacja prowadzona przez p. Andrzeja Szyposza wywalczyła I miejsce i tytuł mistrza Strefy Legnickiej na 2017 rok. Do zawodów przystąpiły najlepsze szkoły podstawowe z regionu legnickiego: nr 5 z Jawora, nr 3 ze Świerzawy, nr 10 z Głogowa i gospodarz turnieju Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego z Lubina.

Gratulujemy trenerowi i drużynie osiągniętego wyniku oraz charakteru, który nasze siatkarki musiały pokazać w finałowym meczu z drużyną z Głogowa. Pierwszy set pokazał duże zdenerwowanie naszych zawodniczek. Duża ilość własnych błędów zadecydowała o przegraniu seta 21:25. Drugi set to wspaniała gra naszych dziewcząt (Zuza Olszowiak, Kornelia Żukiewicz, Julia Tycel, Jola Czekajło i Agnieszka Hyrczak ), które w każdym elemencie przewyższały rywalki, i ostatecznie wygrały pewnie 25:12. W trzecim secie rozgrywanym tie-brekiem nasze siatkarki powróciły do spokojnej gry, i pokazały swoje umiejętności, którymi zdemolowały swoje przeciwniczki, ostatecznie wygrały seta 15:6 i awansowały do Mistrzostw Dolnego Śląska.

Skład reprezentacji naszej szkoły: Matylda Pytlik, Róża Paszkowska, Zosia Woroniecka, Oliwia Pietrzak, Jolanta Czekajło, Zuzanna Olszowiak, Kornelia Żukiewicz, Julia Tycel i Agnieszka Hyrczak.

Końcowa klasyfikacja zawodów:
-I miejsce: SP nr 8 Lubin,
-II miejsce: SP nr 10 Głogów,
-III miejsce: SP Świerzawa,
-IV miejsce: SP nr 5 Jawor.

Zmieniony ( 28.05.2017. )