"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Trzeba być kimś, jeśli chce się uchodzić za coś.
Ludwig van Beethoven

21. September 2017, 23:05

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow "Szkoła nocą - doświadczenia"

"Szkoła nocą - doświadczenia" Drukuj Poleć znajomemu
24.02.2017.

noc_1Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych, spojrzeć na szkołę z innej strony i poznać miejsca, w których na co dzień nie bywamy.

Taką atrakcję nasza szkoła zapewniła swoim uczniom w nocy z 10 na 11 lutego 2017r. Dzieci z klasy IIIe, odpowiednio przygotowane, czyli wyposażone w poduszki, śpiwory, przybory toaletowe i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia, wzięły udział w akcji „Szkoła nocą - doświadczenia”, na którą przygotowano wiele atrakcji. Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” nauczyciele: Pan Chrystian Halicz, Pani Kamila Borowiec wraz z opiekunem Panią Agnieszką Siudzińską realizowali postawione sobie cele. Uczniowie uczyli się samodzielności i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieci miały możliwość poznać inne, niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy.

Atrakcjami były między innymi zajęcia muzyczno-ruchowe, zajęcia plastyczne, wspólna kolacja oraz wieczór filmowy. Punktem kulminacyjnym, na który czekał każdy uczeń były doświadczenia, tj. wulkan chemiczny z kwasku cytrynowego i sody; wykrywanie skrobi (mąki ziemniaczanej) w żywności za pomocą jodyny; zmiana barwy wskaźników chemicznych (papierków uniwersalnych, soku z czerwonej kapusty) pod wpływem substancji kwasów zasadowych i obojętnych. Po wszystkich atrakcjach przygotowanych dla młodych chemików do późnych godzin wieczornych uczniowie opowiadali o swoich wrażeniach, próbując przy tym trochę się zdrzemnąć.

Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić jeszcze bardziej szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom.
noc noc_7 noc_8 noc_15
więcej zdjęć

Zmieniony ( 28.04.2017. )