OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

"Ciche zachowanie mile widziane"

halas

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

W życiu nie ma nic lepszego, jak rozważny przyjaciel.
Eurypides

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
21. September 2017, 16:17
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
273 dni
16 godzin
42 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Dolnośląski Festiwal Nauki

 foto

Dolnośląski Festiwal Nauki Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
01.10.2016.

dfn_0Od wielu już lat, jesienią w CK Muza odbywa się Dolnośląski Festiwal Nauki. Impreza ta cieszy się ogromną popularnością w naszym mieście i trzeba mieć dużo szczęścia, aby dostać się na proponowane przez naukowców zajęcia.


Festiwal Nauki trwa tylko dwa dni w roku, jednak to czas wyjątkowy dla dzieci, czas, w którym mogą bez pośpiechu bawić się nauką i nią cieszyć. Festiwal jest wieloletnią inicjatywą wyższych uczelni Dolnego Śląska.

W tym roku udział w DFN wzięły trzy klasy z naszej szkoły. Dzieci z klasy IIIc wraz z wychowawczynią panią Krystyną Gorzelnik wysłuchały niezwykle ciekawego wykładu mgr inż. Katarzyny Godlewskiej „Od nasionka do rośliny”. Prowadząca jest biotechnologiem Wydziału Chemicznego, Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie w interesujący sposób poznali budowę roślin, sposoby ich zapylania, zobaczyli najdziwniejsze owoce oraz usłyszeli wiele ciekawostek ze świata przyrody. Wszelkie informacje poparte były zdjęciami i eksponatami.

Uczniowie z klasy VIb wraz z wychowawcą p. Markiem Stolarczykiem
wzięli udział w zajęciach warsztatowych, na których prezentowane były w bardzo obrazowy sposób ciekawe doświadczenia fizyczne. Głównym celem zajęć było pokazanie właściwości fizycznych wody i powietrza.

Uczniowie z klasy Va z wychowawcą p. Mariuszem Fecko wysłuchali wykładu dr. Piotra Psuja „Elektrownie jądrowe w Polsce – dlaczego nie?”. Uczniowie zapoznani zostali z zaletami elektrowni jądrowych (1 gram uranu 235 jest w stanie wyprodukować tyle energii elektrycznej jak spalenie 2 ton węgla) i wadami (wykładowca omówił katastrofę ukraińskiej elektrowni w Czarnobylu z 1986r. i Fukushima w Japonii z 2011r.) oraz procesem powstawania prądu elektrycznego. Wykład był wzbogacony ciekawymi zdjęciami i wykresami.

Wiedza zdobyta podczas zajęć DFN z pewnością zaprocentuje w dalszej karierze naszych młodych pasjonatów nauki.
dfn_01a dfn_01b dfn_01c dfn_01d
dfn_1 dfn_2 dfn_3a dfn_3b

Zmieniony ( 17.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »