OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym.
Arystoteles

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
23. September 2017, 15:02
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
271 dni
17 godzin
57 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Aktualności arrow Stadion Olimpijski we Wrocławiu szczęśliwy dla naszych sportowców

 foto

Stadion Olimpijski we Wrocławiu szczęśliwy dla naszych sportowców Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
18.06.2017.

sp_13W dniu 13 czerwca 2017r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział 350 uczniów z ponad 60 szkół z woj. dolnośląskiego. Wielki sukces odnieśli nasi chłopcy zajmując w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce.


Najlepszy wynik osiągnęła sztafeta 4x100m (Jakub Szwabowicz, Filip Maciąg, J. Majewski, K Grześkiewicz) zdecydowanie pokonując pozostałe zespoły, przy okazji osiągając bardzo dobry wynik 52,1s (drugi wynik w historii szkoły). Jędrzej Majewski wywalczył srebrny medal w rzucie piłeczką palantową bardzo dobrym wynikiem 66m. Trochę szczęścia zabrakło w finale na 60m Kacprowi Grześkiewiczowi, który zajął czwarte miejsce uzyskując wynik 7,6s.

Na duże słowa uznania zasłużyli pozostali chłopcy (Jonatan Borsuk, Olaf Niedźwiedzki, Oskar Jaworski i Aleksander Rubaszewski), którzy pomimo kontuzji i problemów zdrowotnych podjęli walkę w ostatniej konkurencji zawodów sztafecie szwedzkiej (100+200+300+400m) i dzięki zdobytym przez nich punktom nasza szkoła awansowała z piątego na drugie miejsce.

W zawodach uczestniczyły także nasz dziewczęta, dla których już sam udział w zawodach tej rangi był wielkim przeżyciem, gdyż w większości są to dziewczynki z czwartej i piątej klasy. Najlepszy wynik wśród dziewcząt uzyskała Róża Paszkowska w skoku w dal plasując się na ósmym miejscu, a drużynowo dziewczęta zajęły dziewiąte miejsce.

Wrocławski stadion bardzo sprzyja uczniom naszej szkoły, gdzie trzy tygodnie wcześniej chłopcy zdobyli tytuł najlepszej drużyny na Dolnym Śląsku w czwórboju lekkoatletycznym.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich sportowców oraz ich opiekunów pana Andrzeja Szyposza i pana Marka Stolarczyka.


Klasyfikacja drużynowa chłopców:
-I miejsce:
SP 3 Zgorzelec - 37 punktów,
-II miejsce:
SP 8 Lubin - 29 punktów,
-III miejsce:
SP 1 Lubań - 29 punktów,
-IV miejsce:
SSP 72 Wrocław - 27 punktów,
-V miejsce:
SP 45 Wrocław - 26 punktów,
-VI miejsce:
SP 46 Wrocław - 25 punktów,
-VII miejsce: SP 27 Wrocław - 25 punktów,
-VIII miejsce:
SP 6 Oleśnica - 23 punkty
-IX miejsce:
SP 2 Lwówek Śl. - 22 punkty,
-X miejsce: SP 2 Bystrzyca Kłodzka - 22 punkty.
sp_1 sp_2 sp_3 sp_4
sp_5 sp_6 sp_7 sp_8
sp_9 sp_10 sp_11 sp_12
Zmieniony ( 21.08.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »