„KTÓREJ BUT NA PROGU STANIE, PIERWSZA PANNA NA WYDANIE”

30 listopada 2022 r. klasy 1a i 2a wybrały się na wycieczkę do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie na zajęcia poświęcone zwyczajom andrzejkowym.

Było tanecznie i magicznie. Uczniowie z humorem przyjęli czasem śmieszne, a czasem bardzo obiecujące wróżby. Przecież, jak mówi przysłowie „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc” i nikt nie wie, która z przepowiedni może się sprawdzić. Dodatkową atrakcją, w której uczniowie wzięli udział były warsztaty ekologiczne, na których każdy wykonał swój własny łapacz snów i spacer, na którym uczniowie zapoznali się z odnawialnymi źródłami energii. Zajęcia rozbudziły ciekawość i chęć poznania naszej ludowej tradycji. Przyniosły wiele radości i były okazją wspólnej, wesołej zabawy.