BohaterON w Twojej szkole

79 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., wybuchło powstanie warszawskie. Walka, która miała przynieść wolność i wzbudzała początkowo pozytywne nastroje, doprowadziła w końcu do tragedii. Kapitulacja, podpisana 2 października 1944 r., zakończyła dramatyczne zmagania powstańców i przesądziła los Warszawy.

Uczniowie klas VII i VIII wraz z p. Mikołajczyk i p. Sołtysiak wzięli udział w akcji ,,BohaterON w Twojej szkole” . Młodzieży został przybliżony temat Powstania Warszawskiego. Z zaciekawieniem słuchali historii minionych wydarzeń, a także z dużym zaangażowaniem pracowali na zajęciach, tworząc ciekawe plakaty. Tamte wydarzenia są wyjątkową lekcją historii i patriotyzmu dla młodych Polaków. Nastolatkowie uwrażliwili się na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Oprócz lekcji poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, uczniowie chętnie zostawiali wpisy na portalu dla Powstańców, dziękując im za poświęcenie i odwagę.

Szkolny koordynator akcji: p. A. Mikołajczyk