BARBÓRKA W KLASIE 2A

Barbórka obchodzona jest hucznie w całej Polsce. Czwartego grudnia dziękujemy naszym górnikom za ich całoroczną, ciężką pracę. W piątek 2 grudnia 2022 r. odwiedzili nas niezwykli goście Pani Górniczka i Pan Górnik, mama Stasia i tato Jowitki i Nadii. Bardzo ciekawie opowiadali o codziennej, niebezpiecznej pracy górników, o ich strojach na co dzień i od święta, Poznaliśmy sporo cennej wiedzy na temat wydobycia i wzbogacania rudy miedzi. Radość i uśmiech pojawiły się, kiedy dzieci przymierzały czako z białym pióropuszem. Każdy uczeń uczestniczył w ceremonii przyjmowania nowicjuszy do stanu górniczego i zgodnie z tradycją górniczą wykonał skok przez skórę. To była doskonała lekcja nauki i zabawy.

Spotkanie zakończyliśmy życzeniami i laurkami dla naszych zacnych gości.