DZIEŃ DZIECKA W TARZE KLAS 1D I 2C

To był wyjątkowy Dzień Dziecka –mówili uczniowie z klasy 1d i 2c, którzy po raz pierwszy wybrali się do Tary i odwiedzili swoich podopiecznych – Life ‘a i Matuszkę.

Schronisko dla zwierząt w Piskorzynie cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie swój dom znalazły konie adoptowane przez uczniów „Ósemki”. Już od pierwszej klasy wychowankowie  naszej szkoły uwrażliwiani są na pomoc słabszym, zwłaszcza zwierzętom. Będąc na miejscu, dzieci miały okazję poznać wszystkich mieszkańców Tary oraz ich dramatyczne historie. Większość z nich to ofiary ludzkiego zaniedbania, bezduszności oraz chęci zysku. Obecnie w Tarze przebywa 146 koni, 50 kotów, psy i osły. Dla kotów „Ósemkowicze” przygotowali wiele smakowitych niespodzianek, które od tygodni zbierali w swoich klasach. Kociaki już od bramy wejściowej witały nas sympatycznym mruczeniem, a  przyjazne psy merdały ogonami, skradając serca najmłodszych uczniów. Podczas tej wspaniałej wycieczki dzieci zrozumiały, że zwierzęta też obchodzą Dzień Dziecka, ponieważ są dziećmi Ziemi, dlatego należy je szanować i o nie dbać. Piękna pogoda i wiejski klimat wprowadził  nas w dobry nastrój oraz dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń.

Nasi uczniowie przekazali również słodkie prezenty dla dzieci pani Tatiany: Marty i Denisa. Rodzina schroniła się w Tarze przed wojną na Ukrainie.