22. DZIECIĘCY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

2 lutego 2024 r. Dom Kultury „Atrium” w Legnicy zorganizował 22. DZIECIĘCY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK, na podbój którego wyruszyli wszyscy młodzi, zdolni artyści z całego Dolnego Śląska. Na festiwalu nie zabrakło również naszych szkolnych słowików: Hani Bożyczko, Mai Skrzątek, Ani Szakiel i Leny Zioło. Niestety, zabrakło Hani Zając, która się rozchorowała i musiała zostać w domu.

Celem festiwalu było kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz wzbogacenie repertuaru wykonawczego młodych artystów. Kryteriami, którymi się kierowali jurorzy przy ocenie prezentacji wokalistów były:
-umiejętności wokalne wykonawców,
-dobór repertuaru,
-stopień trudności wykonywanych utworów,
-ogólne wrażenie artystyczne.

Nasza reprezentacja była jedyną z całego powiatu lubińskiego i godnie go reprezentowała. Pomimo tego, że konkurs trwał wiele godzin i do domów wszyscy wrócili późnym wieczorem, to radość była ogromna, bo każda z wokalistek wróciła z pięknym pucharem i dyplomem. Uczennice przygotowała pani Joanna Starzyńska.
Oto nasze laureatki:
W KATEGORII SOLIŚCI:
-I miejsce: Maja Skrzątek kl. IV C,
-wyróżnienie: Hanna Bożyczko kl. IV A,
-wyróżnienie: Anna Szakiel kl. VII A,
-wyróżnienie: Lena Zioło kl. VII A.
W KATEGORII ZESPOŁY:
-II miejsce Anna Szakiel & Lena Zioło kl. VII A.

Wszystkim artystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!