DOGOTERAPIA

31 stycznia 2024 r. klasę I C odwiedziła pani Marta wraz ze swoją czworonożną towarzyszką Isią. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z dogoterapii, wspomagających proces szeroko rozumianej edukacji. Dzieci nauczyły się prawidłowego kontaktu z psem, poznały też, jakie są jego potrzeby.

Misją zajęć dogoterapeutycznych jest przede wszystkim wyzwolenie motywacji do podejmowania różnorodnych działań w zakresie wspierania funkcji motorycznych, poszerzania słownika czynnego dziecka, okazywanie i nazywanie emocji, wzmacniania empatii.

Isia zaprezentowała klasie miedzy innymi swoje niezwykłe zdolności tropienia zapachów, a także wiele innych trików, które wykonywała z wielką radością.

Zajęcia z panią Martą dostarczyły uczniom sporej dawki wiedzy i spontanicznej radości.