KONKURS „MALUCHY LUBIĄ WIERSZE”

22 marca 2019 r. odbył się szkolny Konkurs Recytatorski „Maluchy lubią wiersze” dla uczniów klas I – III zorganizowany przez p. Barbarę Cepińską i p. Olgę Sobkowicz, którego celem było popularyzowanie piękna mowy ojczystej oraz upowszechnienie wśród uczestników literatury dziecięcej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

Występy małych recytatorów oceniało jury w składzie: p. dyr. Krystyna Filon, p. Barbara Godlewska, p. Lila Sobczyk według następujących kryteriów: kultura słowa, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny oraz niestosowanie gestykulacji. Jury miało trudne zadanie w wytypowaniu najlepszych prezentacji.

Przyznano miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.
KLASY I:
-I miejsce: Urszula Latoń Id,
-II miejsce: Alicja Chmal Ia, Kalina Kordylewicz Ic,
-III miejsce:Karol Zwolik Id.
KLASY II:
-I miejsce: Szymon Popiel IIc,
-II miejsce: Nikola Szczepańczyk IIc,
-III miejsce: Michał Czyż IId, Nela Fuławka IIb.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Laureaci pierwszych  miejsc będą reprezentować szkołę w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Legnicy. Trzymamy kciuki. Powodzenia!