DZIEŃ ŚW. PATRYKA

17 marca 2023 r. obchodziliśmy Dzień Św. Patryka. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania kultury, tradycji oraz historii Irlandii. Na lekcjach języka angielskiego oglądaliśmy krótkie filmiki lub prezentacje na w/w temat. W szkole zrobiło się zielono, wielu uczniów założyło ubrania w tym kolorze, w salach językowych oraz w holu można było zobaczyć dekoracje w podobnym klimacie.

Dzień urozmaicała nam zabawa polegająca na poszukiwaniu kopert ukrytych w zakamarkach korytarzy. W kopertach ukryte były pytania dotyczące Irlandii, uczniowie znający odpowiedź na nie podchodzili do dyżurującego anglisty, za poprawną odpowiedź dzieci były nagradzane słodyczami.

W tym dniu odbył się również kiermasz ciast, fundusze ze sprzedaży zostaną przekazane dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, które dobrowolnie przyniosły ciasta oraz rodzicom za ogromne wsparcie. Organizatorkami w/w akcji były panie anglistki.