„SPACERKIEM PO LONDYNIE”

Uczniowie klas 4a, 6a i 8a (grupy p. Pauliny Horbal – Zdebiak) uczestniczyli w projekcie „Spacerkiem po Londynie”. Założeniem projektu było rozwijanie umiejętności z języka angielskiego, matematyki, techniki oraz biologii. W czasie lekcji języka angielskiego przenieśliśmy się wirtualnie na ulice Londynu, poznaliśmy najsłynniejsze budowle Wysp Brytyjskich, słownictwo związane z ich opisem oraz recyklingiem. Chętni uczniowie wykonali makiety budowli Wielkiej Brytanii w 3d przy użyciu surowców wtórnych. Dzięki współpracy z p. Beatą Musiatowicz, na lekcjach biologii uczniowie klasy 6a dowiedzieli się jak ważna jest segregacja odpadów we współczesnym świecie, na matematyce dzieci patrzyły na budowle Wielkiej Brytanii jak na figury geometryczne, obliczały pola ich objętości oraz pola powierzchni.