WYCIECZKI W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO „JESTEŚMY RAZEM!”

18 września 2023 r. odbyły się dwie wycieczki klas czwartych i uczniów z Ukrainy realizowane w ramach projektu unijnego „Jesteśmy razem!” mające na celu integrację po zakończonych wakacjach.

Uczniowie mieli okazję odwiedzić „Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia” w Wałbrzychu gdzie przeżyli przygodę w przestrzeniach historycznej zabudowy kopalni, na którą składają się wieże nadszybowe, budynki maszyn wyciągowych, podziemna dawna sztolnia ćwiczebna i tunel odstawy kamienia, kopalniane warsztaty mechaniczne, lampownia. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Jest to minicentrum nauki, doświadczeń i majsterkowania, gdzie na powierzchni ponad 500 m2 zainstalowano 18 interaktywnych stanowisk ekspozycyjnych do samodzielnej pracy polegającej na odkrywaniu, logicznym myśleniu i samodzielnym rozwiązywaniu zagadek.

Druga wycieczka, do Jodłowego Młyna w Starym Dworze, zapewniła uczniom możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których każdy mógł ulepić z gliny ozdoby, kubki i podstawki pod świeczki. Dzieci mogły spróbować swoich sił w mieleniu ziaren na mąkę, poznały co znaczy powiedzenie „prosty jak budowa cepa”, a także poznały historię tego starego budynku.