PROGRAM PROFILAKTYCZNY UNPLUGGED

Klasa VIIb zakończyła realizację rekomendowanego programu profilaktycznego UNPLUGGED  we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubinie oraz p. psycholog Magdaleną Badalewską, który odbywał się w czterech cyklach. Zajęcia miały formę warsztatową i prowadzone były przez trenera zewnętrznego. Zorganizowano  również spotkanie dla rodziców, na którym przybliżono założenia teoretyczne programu oraz porady praktyczne.

Program oparty jest na modelu wszechstronnego wpływu społecznego, jest interaktywny i łączy strategię kształtowania umiejętności społecznych z edukacją na temat używek. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć różnorodne umiejętności, m.in. krytycznego myślenia, podejmowania ważnych decyzji, rozwiązywania problemów, twórczego myślenia, skutecznego porozumiewania się, budowania dobrych relacji, samoświadomości, radzenia sobie z emocjami, a ponieważ młodzi ludzie powinni przede wszystkim nauczyć się wyznaczania sobie właściwych, ambitnych celów – na zakończenie były właśnie i takie zajęcia. Każdy z uczniów miał ciekawą i niecodzienną okazję, by rozwijać umiejętności, które pozwolą mu trzymać się z daleka od wszelkich używek dla własnego zdrowia, bezpieczeństwa i dobrej przyszłości. Nad realizacją całości czuwała wychowawczyni klasy 7b p. A. Biernat.