UROCZYSTE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT W SP 8

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT W SP 8

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT W SP 8

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym świętem obchodzonym 4 października. Został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Aby uczcić to wydarzenie oraz zwrócić uwagę na problem bezdomności czworonogów, uczniowie klasy II c i II d przygotowali przedstawienie pt. „Zwierzę nie jest rzeczą”.

Ponadto z tej okazji została zorganizowana zbiórka kasztanów i karmy dla psów i kotów dla TOZ w Lubinie oraz schroniska Tara. Gośćmi specjalnymi byli leśnik p. Marcin Duszyński oraz przyjaciółka zwierząt i założycielka fundacji Tara, p. Scarlett Szyłogalis, która wyraziła ogromną wdzięczność wszystkim dzieciom za zebrane dary. Zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych przygotowali krótkie wystąpienia artystyczne, po czym uroczyście przystąpili do Szkolnego Towarzystwa Przyjaciół Lasu, ślubując  troskę o przyrodę i zwierzęta.

Z wielką radością dzieci przywitały psa rasy puli, który pokazał kilka ciekawych trików i sztuczek. Czworonóg przybył na uroczystość wraz ze swoją panią Jolantą Beciczko, wychowawczynią kl. I b.

Miłym podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Zwierzaki Słodziaki”, którego organizatorkami były p. Jagoda Szumczyk i p. Barbara Turbak.

Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za wielkie serce i wsparcie w tak szczytnym celu, jakim jest pomoc zwierzętom. Z pewnością nie jest to ostatnia taka akcja organizowana w naszej szkole! Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki: p. Barbara Turbak, p.  Anna Janich i p. Paulina Chodorowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content