20 LAT Z JANEM WYŻYKOWSKIM

Dokładnie 20 lat temu naszej szkole nadano imię Jana Wyżykowskiego, odkrywcy polskiej miedzi. Z okazji tego jubileuszu w szkolnej czytelni odbył się poranek okolicznościowy, podczas którego uczniowie z kl. VII a, VII b i VI c zaprezentowali inscenizację słowno – muzyczną przypominającą sylwetkę Jana Wyżykowskiego. W przedstawieniu zostały wykorzystane teksty pani Barbary Godlewskiej i muzyka pani Joanny Starzyńskiej oraz prezentacja multimedialna o życiu Wyżykowskiego na wesoło autorstwa pani Aleksandry Kryś. Nie zabrakło też akcentów barbórkowych, a zwłaszcza wiązanki melodii górniczych granych na fletach. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Aneta Biernat.

Z kolei uczniowie klas III wzięli udział w konkursie wiedzy o Janie Wyżykowskim. Klasy reprezentowały 3-osobowe drużyny, które wykazały się bardzo dobrą znajomością życiorysu i dokonań patrona szkoły. Rywalizację wygrała kl. III b, minimalnie wyprzedzając pozostałe drużyny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, więc nikt nie czuł się przegrany. Konkurs zorganizowały pani Aneta Biały i pani Paulina Chodorowska.

Formą upamiętnienia tej ważnej rocznicy były też wizyty niektórych klas w szkolnej izbie pamięci patrona, a także pogadanki na zajęciach z wychowawcami.

Nie zabrakło nas też przy pomniku Jana Wyżykowskiego, gdzie każdego roku odbywają się miejskie uroczystości z okazji Dnia Górnika. Jak zawsze uczestniczył w nich nasz poczet sztandarowy.