WARSZTATY PRZYRODNICZE DLA KLAS I – III

Tym razem Pan Rafał zachęcał do samodzielnego eksperymentowania i poszukiwania odpowiedzi na pytania badawcze dotyczące Świata kolorów. Znajomość kolorów u uczniów ma istotny wpływ na ich dalszy rozwój intelektualny oraz emocjonalny. Rozróżniając barwy, wykorzystujemy percepcję wzrokową. A otaczające kolory są związane przede wszystkim z doznaniami emocjonalnymi – jedne bowiem mogą uspokajać, a drugie wprawiać w stan ożywienia. Mali naukowcy wykonując szereg kolorowych doświadczeń i eksperymentów, dowiedzieli się czym są barwy podstawowe i pochodne. Jak można mieszać kolory, w jaki sposób kolory wpływają na to, jak postrzegamy rzeczywistość i  jak sklepy zachęcają nas do kupna określonych rzeczy.

Wszystkie eksperymenty i doświadczenia dostarczyły naszym uczniom mnóstwa emocji.