„DZIECI Z BULLERBYN” – LEKTURA W PUDEŁKU W KLASIE II C

Uczniowie klasy 2c w nietypowy sposób omawiali lekturę „Dzieci z Bullerbyn”. Każde dziecko miało „włożyć lekturę do pudełka” – czyli włożyć do niego wszystko, co kojarzy się z tą książką.

W środku znalazły się wyszukane przedmioty, własnoręcznie wykonane rysunki, postacie kojarzące się z treścią utworu. Dzięki temu zadaniu dzieci wykazały się znajomością lektury, ale przede wszystkim kreatywnością i pomysłowością. Podczas prezentacji swojego pudełka doskonalili umiejętność wypowiadania się, a szczególnie argumentowania celowości przedmiotu – dlaczego taki drobiazg wybrał? Dodatkowo  uczniowie mieli możliwość zrobienia makiety, przedstawienia małego planu wioski z domkami bohaterów książki. Kierując się własnym pomysłem, kreatywnością i wyobrażeniem tego, co opisane w książce, uczniowie wykonali wspaniałe dzieła. Każda praca była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie prace zasługują na pochwałę!