NARODOWE CZYTANIE

We wrześniu nasza szkoła wzięła udział w 12. edycji Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczną lekturą było ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywane jest do Mickiewiczowskiego ,,Pana Tadeusza’’. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych fragmentów napisanych barwnym językiem w interpretacji swoich kolegów i koleżanek: Leny Paczkowskiej, Bartosza Kowalskiego, Aleksandry Karolczak oraz Filipa Patryło. Zachęcamy wszystkich do przeczytania całej  powieści i  poznania barwnych losów rodzin Korczyńskich oraz Bohatyrowiczów.

Bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu i uważne wysłuchanie urywków dzieła w imieniu organizatorek akcji p. Jolanty Marciniak i p. Anety Biernat.