WIZYTA KLASY 2 C W ODDZIALE ZAKŁADACH GÓRNICZYCH POLKOWICE-SIEROSZOWICE

31 października 2023 r. uczniowie klasy 2 c mieli niezwykłą okazję zwiedzić jeden z Oddziałów KGHM Polska Miedź SA  Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice. Zobaczyli, jaką drogę pokonuje pracownik dołowy od momentu wyjścia z autobusu, do momentu zjazdu pod ziemię oraz w jakich warunkach górnicy przygotowują się do rozpoczęcia pracy. Na początku uczniowie przeszli przez biuro przepustek, gdzie każdy pracownik kopalni legitymuje się przepustką pracowniczą, dzięki  której wchodzi na zakład. Miejsca, które zostały nam pokazane to: łaźnia hakowa, lampownia, nadszybie- zjazd górników oraz załadunek rudy, plac kopalni, magazyn soli, wystawę obrazującą tradycje górnicze i historię Polskiej Miedzi a także stację ratownictwa górniczego. Na koniec dzieci zostały obdarowane prezentami ufundowanymi przez KGHMi szczęśliwe wróciły podstawionym autokarem (darmowy przejazd) do szkoły. Wizyta uczniów w ZG Polkowice-Sieroszowice to nie tylko fascynująca wycieczka, ale także możliwość zrozumienia dziedziny górnictwa i historii regionu, która ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice  – za umożliwienie nam wejścia na teren zakładu i pokazanie nam pracy górniczej.

Wychowawca klasy: Barbara Turbak