TWINNING NATIONAL QUALITY LABEL

Uczniowie Pani Jagody Szumczyk zostali uhonorowani prestiżową odznaką Twinning National Quality Label. W roku szkolnym 2022/2023  uczniowie p. Jagody Szumczyk wzięli udział w międzynarodowym projekcie Math is Art, Art is Math . Razem z naszymi uczniami wzięło w nim udział 33 partnerów z Polski, Włoch, Gruzji, Grecji, Litwy, Rumunii i Turcji.

Współpracę rozpoczęliśmy w październiku, a zakończyliśmy w pierwszych dniach maja. Matematykę i sztukę oraz sztukę i matematykę powiązaliśmy na różne sposoby. Działania projektowe były zgodne z podstawą programową dla pierwszego etapu kształcenia. Dzieci doświadczały matematyki w malarstwie, architekturze, przyrodzie, w rytmicznej melodii, w tańcu czy piosence. Poznały twórczość  Klee, Picasso, Arcimboldo i Johnsa, którzy byli inspiracją do  różnych zadań. Uczniowie tworzyli własne prace, obserwowali otaczający je świat i znajdowali matematykę w sztuce i sztukę w matematyce. Zorganizowano kilka spotkań uczniów na żywo. Proponowanie uczniom różnorodnych form i aktywności, sprawiało, że uczniowie chętnie angażowali się w zadania.

Same zadania dostarczały wiele okazji do pracy z różnymi narzędziami TIK. Projekt miał wpływ na rozwój wszystkich kompetencji kluczowych u uczniów.

Dyplom dla Pani Jagody Szumczyk zobacz