BAŚNIOWE MIKOŁAJKI W KSIĄŻU

8 XII 2023 r. klasy 2a i 3 a wybrały się na baśniowe zwiedzanie Zamku Książ, który zamienił się w Krainę Śniegu i siedzibę św. Mikołaja.  Zimowa Śnieżynka przywitała uczniów i zabrała ich w podróż do świata zimowych opowieści oraz zwiedzania zamkowych korytarzy i tajemniczych podziemi w poszukiwaniu św. Mikołaja. Podczas poszukiwań uczniowie poznali legendy książańskie, zimowe historie i straszną siedzibę złego Grincha. Misja się udała uczniowie odnaleźli św. Mikołaja w nagrodę za wypełnienie misji dostali zimowe czapeczki, słodkości i małe co nieco na zimowe, długie wieczory. Po spotkaniu z Mikołajem uczniowie udali się do Palmiarni znajdującej się nieopodal zamku. Tam podziwiali różne okazy egzotycznych roślin i różne gatunki ryb, pawie, żółwie i lemury.

Była to urocza i pełna niespodzianek wycieczka.