WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

15 maja 2019 r. w sali teatralnej Zespołu Szkół nr 9 we Wrocławiu odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Wędrówki szlakiem wartości”, oparty o myśl przewodnią: Człowiek. „Codziennie na swej drodze mijamy cudotwórców. Najczęściej są przebrani za zwykłych ludzi: nauczycieli, fryzjerów, pielęgniarki, sekretarki, kasjerów, taksówkarzy i tym podobnych.” (Regina Brett)

W konkursie udział wzięła uczennica naszej szkoły – Alicja Bartosiewicz z kl. VIII a, której recytacja wiersza Z. Herberta “Pan od przyrody” przyniosła zwycięstwo, a wraz z nim punkty rekrutacyjne, przydatne podczas starania się o przyjęcie do wybranej szkoły średniej! Ala odbierze nagrodę rzeczową podczas Gali Laureatów dnia 29.05.2019 w Auli PWT we Wrocławiu, na spotkaniu z udziałem władz miasta Wrocławia i władz kościelnych.

Gratulujemy tak szczególnego wyróżnienia! Opiekunem artystycznym Alicji jest pani J. Marciniak.