2D I 3C W BAŚNIOWYM KSIĄŻU

12 grudnia 2022 r uczniowie z klas 2d i 3c wybrali się na wycieczkę do  Książa. Kilka dni wcześniej obie klasy otrzymały tajemniczy list z zaproszeniem na wyjątkowe spotkanie z Mikołajem. Jak się później okazało, w miesiącu grudniu Zamek Książ stał się siedzibą Mikołaja i jego pomocników.

Już od samego początku nasza przygoda zaczęła się magicznie! Dużo śniegu, zapach świerku oraz blask świątecznych dekoracji wprowadził wszystkich w niecodzienny nastrój. Na zamku przywitała nas  Śnieżynka, która opowiedziała o historii i legendach tego pięknego miejsca.

W trakcie naszego zwiedzania, pojawiały się znaki, odgłosy i dźwięki, które wyraźnie świadczyły o obecności Mikołaja. Razem z zamkową Śnieżynką szukaliśmy go w pałacowych kominkach i komnatach. Kiedy w końcu pojawił się na jednym z balkonów, ogarnęła nas ogromna radość. Finałem poszukiwań Świętego Mikołaja było wręczenie przez niego prezentów wszystkim grzecznym uczniom oraz pogawędka o Mikołajowych przygodach i najwierniejszym pomocniku-Rudolfie!

Na zakończenie  wycieczki udaliśmy się do pobliskiej palmiarni, która powstała 1908-1911 dla księżnej Daisy – miłośniczki pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. I tak z zimowej scenerii, przenieśliśmy się do gorących stref klimatycznych i różnych kontynentów. Podziwialiśmy m. in. eukaliptusy, bambusy z Australii, kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej oraz rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego.

Wycieczka minęła pod znakiem ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Każdy z nas poczuł magię zbliżających się świąt. Dla takich atrakcji, warto być grzecznym przez cały rok!