WOLONTARIUSZ 2022 ROKU

W dniu 15.12.2022 roku w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie odbyła się Świąteczna Gala Wolontariatu, której pomysłodawcą oraz organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Lubinie. Statuetki Powiatowego Certyfikatu Dobra wręczył uhonorowanym wolontariuszom Starosta Lubiński – Pan Paweł Kleszcz. Nasza Szkoła po raz kolejny została doceniona za działalność charytatywną. W uroczystości uczestniczyła Pani Elżbieta Michalak, która w imieniu szkoły odebrała nagrodę za propagowanie idei wolontariatu. Nagrodzona została również uczennica naszej szkoły Kornelia Juszka z klasy 8D, która otrzymała nagrodę za wrażliwość na drugiego człowieka – w kategorii wolontariat szkolny. Jest to nagroda dla całej społeczności szkolnej, dla naszych wspaniałych wolontariuszy oraz wspierających ich ludzi o wielkich sercach. Nasz szkolny Wolontariat, którego opiekunem i orędownikiem jest Pani Elżbieta Michalak, od wielu lat działa na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, lubińskiego hospicjum, osób niepełnosprawnych, czy schronisk dla zwierząt. Zawsze jesteśmy tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wrażliwość, bezinteresowne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Warto pomagać, bo dobro wraca!