SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA

Okres Bożego Narodzenia nie dla każdego jest czasem radości, wspólnych rodzinnych spotkań i zastawionego świątecznymi potrawami stołu. Są ludzie, którzy zmuszeni są spędzać je samotnie, niejednokrotnie bez możliwości przygotowania uroczystej kolacji z powodu ciężkich warunków życia. Z tego powodu nasza Szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka, Pomagaliśmy pani Antoninie. Udało się spełnić wszystkie potrzeby opisane na stronie akcji. Efektem było utworzenie kilkunastu ciężkich kartonów z żywnością, środkami czystości, osobno zapakowano deskę do prasowania, mop z wiadrem.

Poniżej umieszczamy relację z przekazania paczki pani Antoninie, napisaną przez wolontariusza: „Pani Antonina z wielką niecierpliwością czekała na wolontariuszy. Jak tylko zobaczyła nas w oknie, zaczęła machać i uśmiechać się. Powoli wnieśliśmy wszystkie paczki do środka. Na początku, kobieta była w ogromnym szoku. Nie spodziewała się tak wielkiej ilości paczek. Nieśmiało otwierała jedną po drugiej, ale z każdą następną nabierała coraz więcej odwagi. Ogromną radość sprawiły jej: kran do umywalki, lampa, ubrania, kurtka ciepła , suszarko- lokówka oraz pantofelki, które przymierzyła – mówiąc „teraz to się będę stroiła”, co bardzo nas rozczuliło. U Pani Antoniny spędziliśmy godzinę – podczas spotkania Pani cały czas dziękowała, była ogromnie wzruszona.

Pani Antonina prosiła aby podziękować za prezenty. Życzyła dużo zdrowia i dużo uśmiechu.”

Słowo od Wolontariusza: Dziękujemy bardzo za współpracę, za prezenty, które sprawiły tak wielką radość Pani Antoninie. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przesyłamy najserdeczniejsze życzenia. Niech zbliżające się święta będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny oraz Przyjaciół. Wraz z nadchodzącym Nowym 2023 Rokiem życzymy dużo zdrowia, szczęścia i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content