DOLNOŚLĄSKI KONKURS PLASTYCZNY „W MAGICZNYM LESIE”

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „W magicznym lesie” zorganizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.

Izabela Jaroszyńska, Maja Skrzątek oraz Milena Zając zdobyły NAGRODĘ,  a Julia Słowikowska  – WYRÓŻNIENIE. Dziewczynki, to uczennice z klasy III c pani Krystyny Gorzelnik.

W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także przedszkolaki, wychowankowie domów kultury i świetlic oraz ośrodków opiekuńczo – wychowawczych. Uczestnicy mogli przygotować prace w dowolnej technice plastycznej. Konkurs jest organizowany od kilku lat i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku młodzi plastycy również nie zawiedli. Co dzieje się „W magicznym lesie” zaprezentowało 482 młodych artystów z całego województwa.

Nagrodzone prace Izy, Mai, Mileńki oraz Julki przedstawiały las z dziecięcej wyobraźni oraz piękno i bogactwo leśnej natury. Obrazy dziewczynek, podobnie jak nasze polskie lasy, zachwycają bogactwem barw i kolorów. Nic więc dziwnego, że zostały docenione przez jury konkursu. Laureatki, jak same stwierdziły, kochają przyrodę i z przyjemnością ją rysują.

To nie pierwsze sukcesy uzdolnionych plastyczek z III c. O osiągnięciach dziewczynek niejednokrotnie pisaliśmy na stronie internetowej naszej szkoły i z pewnością jeszcze o nich usłyszymy!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!