WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WAŁBRZYCHA

W czwartek, 19 października, uczniowie klasy 1a, 2a, 3a i 3d wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.  Ach, cóż to był za spektakl, niebywały kunszt aktorski, pomysłowe stroje i scenografia oraz interakcja z publicznością. Ciekawa adaptacja lektury zafascynowała wszystkich uczniów.  Kolejnym punktem wycieczki była Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, która powstała w wyniku rewitalizacji dawnej Kopalni Węgla Julia. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć historyczną zabudowę kopalni, budynki maszyn wyciągowych i lampownię. Duże wrażenie na uczniach zrobiła podziemna dawna sztolnia kamienia węgielnego. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników i oglądali ekspozycje maszyn, fotografii, ekwipunku i pamiątek górniczych. Uczniowie aktywnie spędzili czas także w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, nazwanej Sowa. Tam mieli możliwość poznać różne aspekty świata przyrody, takie jak: ruch, światło czy ludzki organizm. Wśród interaktywnych eksponatów, z którymi mogli się zmierzyć młodzi adepci nauki były m. in.: człowiek układanka, idealna symetria, rysowanie w lustrze, obrotowe lustra, obrotowy stolik, powietrzna armata, krocząca sprężyna, wirujące piłki, rysowanie na piasku, rowerowe przekręty, wyścig walców czy zbliżenia na cień i znikokot.

Bardzo zadowoleni oraz pełni niezapomnianych wrażeń z udanej wycieczki edukacyjnej do Wałbrzycha, w wesołych nastrojach uczniowie wrócili do Lubina.