NIEZWYKLE MOKRE ZAJĘCIA – CZY WSZYSTKO CO CIĘŻKIE TONIE?

20 października 2023 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych.

Tym razem uczniowie klas 1-3 badali właściwości wody. Tak „zwyczajna” substancja posiada kilka niezwykłych własności, które wspólnie spróbowaliśmy odkryć i wyjaśnić. Uczniowie wykonali szereg doświadczeń i eksperymentów, które pomogły odpowiedzieć na pytania, m.in.: czy wodę można ścisnąć i rozprężyć jak powietrze? czym jest zjawisko wyporu? co pływa, co tonie i od czego to zależy? Czy woda może coś poruszyć? Podczas warsztatów sprawdziliśmy również doświadczalnie, czy unoszenie się przedmiotów na powierzchni wody zależy od ich ciężaru.

Te ciekawe spostrzeżenia pozwoliły naszym najmłodszym uczniom chociaż w niewielkim stopniu zrozumieć siłę i potęgę żywiołu jakim jest woda.