1B SAMODZIELNIE ROBI PIZZĘ

23 marca 2023 r. to w klasie 1b Dzień Pizzy. Ale nie takiej gotowej, zamawianej, tylko przygotowanej własnoręcznie pod dyktando Mistrza Pizzerii.

Zajęcia odbywały się w Pizzerii Da Grasso. Każdy starannie umył ręce, ubrał strój kucharza i zaczęło się Wielkie Kucharzenie. Formowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym (sekretnego przepisu) a później dodatki – co kto lubił, co kto chciał, jednym słowem pizza dokładnie taka, jaką lubi adept na kucharza pierwszej klasy.

Kiedy wyroby powędrowały do pieca, zaczęło się niecierpliwe wyczekiwaniu Udała mi się? Jak będzie smakowała? W oczekiwaniu na upieczenie własnych wyrobów uczniowie otrzymali sok. Jeszcze chwila…. i na stołach zaczęły pojawiać się te własnoręcznie zrobione pizze marzeń. Jak widać na zdjęciach – pyszne !! Natychmiast zaczęły znikać z talerzy. Początkowo szybko…. później coraz wolniej….. bo były całkiem duże.

Każdy z uczniów otrzymał celującą ocenę ze swoją pizzę od Mistrza, potwierdzoną specjalnym dyplomem. Własnoręczne robione pizze smakują o wiele lepiej, niż te gotowe. Spróbujcie – namawiają uczniowie z klasy 1b.